Tarihçe

1983 yılında Rasih Erciyes tarafından kurulan ERCİYES DEMİR, günümüzde toplam 12700 m2 kapalı alana sahip 4 ayrı tesiste modern teknolojileri kullanarak imalat sanayinde faaliyetini sürdürmektedir.

İş makinaları, tarım makinaları, beyaz eşya ve otomotiv sektörü gibi birçok sektöre hitap eden; makina konstrüksiyonları, jeneratör, kompresör, seyyar aydınlatma kabinleri, far ayar & balans makina konstrüksiyonları ve çeşitli metal aksamlar imal etmektedir.

İmalat sürecinde levha sac işleme ve şekillendirme operasyonları olan punch, lazer kesim, plazma-oksijen kesim ve abkant büküm yer almaktadır. Bunun dışında, MİG (gaz altı), TİG (argon), Punta ve Saplama Kaynak yöntemleriyle karbon çelikleri, paslanmaz ve alüminyum sacların kaynaklı birleştirmeleri profesyonel bir şekilde uygulanmaktadır.

Ayrıca soğuk ve sıcak haddelenmiş rulo ve paket saclar, kalın levha, paslanmaz çelik, galvaniz kaplamalı, yüzeyi asitle temizlenmiş ve baklavalı sacların yurt içi ve yurt dışından tedariğinin sağlanarak levha,rulo veya şekillendirilmiş olarak ticareti yapılıyor.

2009 yılında yatırımı tamamlanan doğrultma ve boy kesme hattında 0,50-2,50mm arası soğuk haddelenmiş rulo saclar 1500mm genişliğe kadar istenilen ebatlarda doğrultulup, kesilip paketlenerek plaka halinde müşterilerimize sunulmaktadır.

2020 yılında ise yatırımı tamamlanan rulo dilme hattında 0,40-3,00mm arası soğuk haddelenmiş rulo saclar (dkp, hrp, galvaniz) 1500 mm genişliğe kadar istenilen ebatlarda kesilip dilimli rulo halinde müşterilerimize sunulmaktadır.

Yüksek kalite ve hizmet, insan kaynaklarının gelişimi ve müşteri memnuniyeti ERCİYES DEMİR’ in temel felsefesi olmuştur. Bu anlayış TS EN ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemiyle tescillenmiştir. Bundan sonra da aynı felsefeyle sürekli gelişen, sektöründe rekabetçi ve güvenilir bir çözüm ortağı olmaya devam edecektir.